PRESSPACK

Presspack 2021

Historia:
Pomysł na festiwal pojawił się jeszcze w 2017r. gdy po odwiedzeniu wielu innych festów doszliśmy do wniosku, że brakuje w Polsce solidnego open air'a z ostrym metalowym brzmieniem.
Po dwóch latach przygotowań i starannej selekcji w 2019r. odbyła się pierwsza edycja Siekiera fest. 22 zespoły zrobiły tak świetną robotę, że goście nawet gdy mnie gdzieś spotkali to dopytywali kiedy będzie następna edycja, bo chcą więcej. Dało to olbrzymiego kopa do działania.

Edycja 2021
6-8.08.2021 odbędzie się kolejna 3 dniowa edycja Siekiera fest.
Tym razem postawiliśmy na jeszcze mocniejsze, ekstremalne i ostre granie 18 zespołów w tym Hate, Trauma, Azarath, Doomas, Nuclear Vomit, Deus Mortem, Corruption i inni.
Jest to wyjątkowe wydarzenie robione przez festiwalowiczów więc Siekiera ma być taka, że sami byśmy chcieli się na nią wybrać jako goście. Co za tym idzie? Dobre nagłośnienie, solidne gastro, świetny dojazd, parking za free, pole namiotowe za free, woda i mydło w toikach, 3 rodzaje piwka, no i cena biletów jak z innej dekady.
Karnety 3 dniowe:
120zł na https://siekierafest.pl/bilety
150zł na bramce

Wydarzenie 2021 na facebooku facebook.com/events/435839900375812
Profil na facebooku https://www.facebook.com/SiekieraFest

Plakat 2021
plakat siekiera fest 2021
Presspack 2019

Pomysł na festiwal zrodził się w 2017 roku. Jako gość różnych festiwali często słyszałem "kurła, kiedyś to było". Oczywiście chodzi o to, że obecne festiwale, które mają już swoją historię sięgającą nawet PRL w opinii gości już nie mają tego klimatu co kiedyś. Sam też odwiedzając "Przystanek" przez 8 lat zauważyłem ulotnienie się tej atmosfery jaka panowała tam wcześniej. Zapadła decyzja - robimy swój festiwal!

Odwiedzając przeróżne koncerty i festiwale odkrywałem wiele świetnych zespołów. Jedne bardziej, inne mniej znane, ale najważniejsze kryterium selekcji to jak się ludzie bawią pod sceną. 2 lata selekcji poskutkowały wyborem 22 zespołów jakie można było zobaczyć na pierwszej edycji. Nie braliśmy żadnych dofinansowań, ani nie chcieliśmy żadnego patronatu. Festiwal ma być niezależny, a sam też mówię zespołom, że chcę, by zagrali najlepiej jak się da i nie będę się wtrącał do ich setlist. Poza muzyką trzeba było też zadbać o to, żeby atmosfera była dobra. Dobraliśmy dobrą ochronę, która dostała dodatkowe instrukcje, aby wszyscy dobrze się bawili. Piwo też jest ważnym czynnikiem więc nie ma na Siekierze miejsca na byle sikacze koncernowe. Na żadnym większym festiwalu nie widziałem też żeby w toaletach była woda, mydło i ręczniki. Zadbaliśmy o to, żeby to było i chyba ten luksus na festiwalu najbardziej zadziwił gości :)

Oczywiście przed festiwalem nie obyło się bez problemów. Po długim jeżdżeniu palcem po mapie Wrocławia i okolic wpadła w oko lokalizacja wręcz idealna - Pola Osobowickie. Całkiem szybko odnaleźliśmy zarządcę terenu mimo, że Miasto nie chciało udostępnić tych danych. Złożyliśmy dokumenty do ówczesnego RZGW we Wrocławiu i czekamy, czekamy, czekamy. Nagle odpowiedź odmowna. Wydział Środowiska i Rolnictwa powiedział, że będzie hałas więc zawsze będzie odpowiedź negatywna. Po batalii papierkowej w końcu dostaliśmy zgodę i już było zielone światło dla festiwalu.

W szczytowym momencie festiwalu było około 350 gości. Rockowo metalowa grupa koneserów tych brzmień :) Było wiele strachu o przeróżne rzeczy, które mogą pójść nie tak. Ostatecznie udało się i osiągnęliśmy najważniejszy cel tej imprezy czyli zadowolenie gości. W ostatni dzień goście pytali mnie przy bramce kiedy robię następną edycję, czy będzie to samo miejsce. Mówili też, że mieli okazję odkryć wiele świetnych zespołów i chcą więcej. Po tych opiniach nie pozostawało nic innego jak wyciągnąc wnioski co jeszcze poprawić i brać się za organizację następnej edycji.

14-16 sierpnia 2020 odbędzie się druga edycja w tym samym miejscu. Zagra 18 zespołów, które już zaczęliśmy ogłaszać. Będzie ostro!